21 października 2009
„Dzień Białej Laski” w Ratuszu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych - „Dnia Białej Laski”, niewidomi i niedowidzący mieszkańcy powiatu legionowskiego spotkali się 10 października 2009 w sali widowiskowej legionowskiego Ratusza.

Starosta Legionowski Jan Grabiec wraz z chórzystami chóru Erin

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych z Polskim Związkiem Niewidomych organizacji i instytucji.

„Bierzmy przykład z ludzi niewidomych, oni widzą sercem, oni widzą więcej niż my możemy dostrzec” - powiedział przedstawiciel chóru Erin, cytując wiersz Ryszarda Gryziaka.

W części artystycznej wystąpili chórzyści- wieliszewski chór Marzenie pod dyrekcją Stanisława Kmieciaka, działający przy PZN chór Echo pod dyrekcją Anny Dąbrowskiej oraz legionowski chór Erin, którym dyrygował Marek Tomczak.

Dzień Białej Laski obchodzony jest 15 października już od 1964 r. Ma on przypominać wszystkim o potrzebach osób niewidomych i niedowidzących, które także chcą uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. W tym dniu ludzie z dysfunkcją wzroku przypominają zdrowemu społeczeństwu, że istnieją i chcą żyć tak jak wszyscy inni – bez ograniczeń czy fałszywej litości.

wieliszewski chór Marzenie

źródło: www.legionowo.pl