20 października 2009
Powiatem zawładnął brydż

W ostatnią niedzielę cały kraj zagrał w brydżowych Mistrzostwach Polski Powiatów. Wzięła w nich udział również reprezentacja naszego powiatu.

Dosłownie cały kraj, bo rozgrywki po raz pierwszy - w pełni zachowując wymiar sportowy (zgodnie z Regulaminem Zawodów Brydża Sportowego PZBS) - odbyły się z wykorzystaniem Internetu: na platformie BBO. Mistrzostwa, to wspólne przedsięwzięcie Polskiego Związku Brydża Sportowego i Związku Powiatów Polskich. W roku dziesięciolecia usamorządowienia, mających osiem wieków tradycji powiatów, Związek Powiatów Polskich zdecydował się dołączyć do Polskiego Związku Brydża Sportowego w promocji tej dyscypliny sportu. W turnieju wystartowały 464 pary z 585 wcześniej zgłoszonych. Kłopoty techniczne na starcie wyeliminowały 121 par, w tym 7 par z reprezentacji powiatu legionowskiego.

Pozostałe w turnieju pary spisały się bardzo dobrze:

- Rafał Jagniewski (mieszkaniec Legionowa) ze Zdzisławem Laszczakiem (mieszkaniec Nieporętu) w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Powiatów zajęli II miejsce (najlepsi w kategorii open oraz I miejsce na Mazowszu),

- Sylwester Młynarczuk z Witoldem Tomaszkiem (członkowie KBS „Legionowianin”) w klasyfikacji generalnej Mistrzostw zajęli VII miejsce (III miejsce na Mazowszu),

- Stanisław Kraszewski (mieszkaniec Legionowa) z Aleksandrem Kossek (mieszkaniec Nieporętu) w klasyfikacji generalnej Mistrzostw zajęli 181 miejsce.

Okrojona reprezentacja powiatu legionowskiego zajęła wśród 120 sklasyfikowanych powiatów 8 miejsce w kraju (3 na Mazowszu – po powiecie pruszkowskim i szydłowieckim).
Formuła internetowych MPP’09 jest nowatorską na skalę światową formą pozwalającą uatrakcyjnić rozgrywki, umożliwiając grę praktycznie każdemu. W założeniach ZG PZBS Mistrzostwa Polski Powiatów są równocześnie początkiem tworzenia sieci ośrodków rozgrywek sportowych w partnerstwie z portalem BBO.

Więcej informacji na temat Mistrzostw można uzyskać na stronie www.pzbs.pl.

Reprezentacja Powiatu Legionowskiego ze Starostą Janem Grabcem