12 października 2009
Jesienne zawody

6 października na terenie sportowym jednostki wojskowej w Białobrzegach rozegrane zostały Międzypowiatowe Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Zawody sportowe przeprowadzone zostały w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wzięli w nich udział uczniowie klas I, II, III gimnazjum oraz klas V i VI szkoły podstawowej.

Foto
Międzypowiatowe Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Foto

Na boisku spotkało się blisko 500 dziewcząt i chłopców z powiatów: legionowskiego, piaseczyńskiego, wołomińskiego, otwockiego i nowodworskiego.

Foto

Pierwsza dwunastka zawodników z każdej kategorii (120 osób) awansowała do finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się wiosną 2010 roku. Znalazły się wśród nich m. in. 3 osoby z gminy: Marysia Wysińska ze SP w Nieporęcie, która w swojej kategorii (kl. V) zajęła III miejsce oraz dwie uczennice gimnazjum – Kinga Klimczuk (kl. II) III miejsce i Karolina Kos (kl. III) II miejsce.
Gratulacje za sprawną organizację zawodów należą się Romanowi Madejowi, Ryszardowi Pileckiemu, Wojciechowi Augustynowiczowi, Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Legionowie oraz Gminnemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Nieporęcie.