28 sierpnia 2012
„Mała” Legionovia Mistrzem!

W sobotę 25 sierpnia, podczas turnieju Legionovia Cup 2012, młodzi piłkarze z legionowskiego klubu udowodnili, że mamy w powiecie wielu utalentowanych sportowców.

W rozgrywkach wzięło udział dziewięć drużyn, które grając systemem pucharowym walczyły o Puchar Starosty Legionowskiego – główną nagrodę w turnieju. Fazę grupową z kompletem zwycięstw wygrały KS Legionovia Legionowo w grupie A i UKS Rakovia Warszawa w grupie B. Na tym etapie rozgrywek świetnie spisał się bramkarz Legionovii, który obronił prawie wszystkie ataki na jego bramkę (przepuścił tylko jeden strzał).

Emocjonujące półfinały ponownie przyniosły zwycięstwo drużynie z Legionowa oraz Rakovii z Warszawy i to właśnie te dwa zespoły spotkały się w finale Turnieju. Mecz przebiegał pod dyktando legionowskich młodzików. Pierwszy gol po ładnym strzale z dystansu zdobył Michał Głogowski. Kolejna bramka padła po akcji zespołowej, a jej strzelcem był Maciek Sobota, natomiast trzeci celny strzał po podaniu Dawida Grzelaka wykonał Krzysztof Klejment. Drużyna Legionovii Legionowo cały czas naciskała i po pięknym rajdzie środkiem boiska wynik na 4:0 podwyższył Maciek Sobota. W końcówce meczu nastąpiło lekkie rozluźnienie w szeregach miejscowych, co skwapliwie wykorzystała Rakovia zdobywając 2 bramki. W efekcie stojący na wysokim poziomie finał zasłużenie wygrała drużyna KS Legionovii Legionowo wygrywając z Rakovią Warszawa 4:2.

Foto

Jak podczas każdego turnieju, tak i tutaj odznaczono wyróżniających się piłkarzy. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Grzelaka z Legionovii I, Królem Strzelców z 7 strzelonymi golami został reprezentant KS Drukarza Warszawa - Mateusz Bienias, a najlepszym bramkarzem Turnieju uznano golkipera Legionovii Legionowo I - Antka Malickiego.

W takcie turnieju rozegrano również konkurs żonglerki, w którym bezkonkurencyjny był piłkarz z drużyny MKS Bug Wyszków. Drugi na podium był zawodnik KS Sokół Serock, natomiast trzecie miejsce zajął zawodnik KS Legionovia Legionowo I – Michał Głogowski.

I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Legionowskiego „Legionovia Cup 2012” – rocznik 2002 odniósł niebywały sukces. Wszyscy jego uczestnicy, a także organizatorzy, nie mogą się już doczekać kolejnej edycji rozgrywek.