28 sierpnia 2012
Nie taki ziemniak nudny...

„Konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka” przeprowadziło Koło Gospodyń Wiejskich i Kółko Rolnicze w Michałowie-Reginowie oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w trakcie festynu rodzinnego „Pożegnanie lata”, który odbył się w Michałowie-Reginowie w sobotę 25 sierpnia. Okazało się, że pomysłów na ziemniaka jest całe mnóstwo, ponieważ do konkursu zgłoszono ponad 30 różnych potraw. Na stołach pojawiły się zupy, pierogi, sałatki i mrowie innych ciekawych dań z kartofli.

Pierogi ruskie pani Anny Janiszewskiej z Suchocina

Decyzję o tym, który z konkursowych posiłków jest najlepszy, podjęło jury w składzie: Janusz Kubicki (członek Zarządu Powiatu Legionowskiego), Roman Smogorzewski (prezydent Legionowa), Paweł Kownacki (wójt gminy Wieliszew), Elżbieta Radwan (sekretarz gminy Jabłonna) i Anna Socha (kierownik Referatu Komunikacji Społecznej UMiG w Serocku)oraz dr Magdalena Grudzińska (IHAR). I choć każda potrawa była wyśmienita, komisja konkursowa musiała wybrać tą jedną najsmaczniejszą. Pierwsze miejsce oraz nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Legionowie otrzymała Anna Janiszewska z Jabłonny, która przygotowała popisowe pierogi ruskie, a wyróżnienie, za chlebek ziemniaczany na zakwasie, zdobyła Marzena Nowakowska z Dosina.

Galerię wszystkich potraw konkursowych można obejrzeć tutaj

Chlebek ziemniaczany na zakwasie pani Marzeny Nowakowskiej z Dosina