29 września 2009
Rajdowa sobota

Słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom II Pieszego Wrześniowego Rajdu Pamięci, który odbył się 26 września.

Na starcie rajdu - na placu przy OSP w Woli Kiełpińskiej - stanęło dziewięć drużyn uczniowskich, dwie drużyny rodzinne oraz dwoje uczestników w kategorii swobodnego przemarszu. Wszyscy mieli do pokonania blisko 10 kilometrową trasę.

Foto

Ograniczeń nie było wiele: po pierwsze należało zgłosić się w dwóch punktach kontrolnych; po drugie, całą trasę uczestnicy musieli pokonać w ciągu 3 godzin. Do klasyfikacji zaliczane były punkty z odpowiedzi na pytania zadawane w punktach kontrolnych (nie dotyczyło to swobodnego przemarszu). Maksymalna liczba punktów to 40. Pytania sprawdzały wiedzę uczestników rajdu o gminie Serock.
Od godziny 10.00 co 3 minuty, komisja sędziowska w składzie: Mirosław Pakuła oraz Marek Dąbrowski, wypuszczała na trasę kolejne drużyny.

Pierwszy zespół na mecie zameldował się tuż po godzinie 12.00, a więc po dwóch godzinach od startu. Ostatni uczestnicy na metę dotarli tuż przed 13.00.

Foto

Przygotowane przez organizatorów pytania okazały się dość łatwe. Pięć drużyn w kategorii uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów, zespoły stanęły więc do dogrywki. Polegała ona na wrzuceniu piłeczki pingpongowej do jednego z trzech pojemników po jajkach. Pojemniki były ustawione w różnej odległości od rzucającego i punktowane 5 pkt. za najbliższy, 10 pkt. oraz 15 pkt. za najdalszy. Protokół z rajdu znajduje na www.serock.pl w aktualności "Rajdowa sobota".

Zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorami rajdu byli Urząd Miasta i Gminy w Serocku, Stowarzyszenie "Nasze Zegrze", Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku.

źródło: www.serock.pl