27 stycznia 2005
Zawodnicy UKS " DELFIN " na podium Mistrzostw Polski

Zawodnicy legionowskiego " Delfina " po raz kolejny potwierdzili mistrzowską formę. Po zawodach wraz z trenerem odwiedzili starostę Powiatu - Dorotę Sowińską - Kobelak, która od dawna jest ich wiernym kibicem.

Foto
Starosta Dorota Sowińska - Kobelak z Patrycją Palinowską, Dawidem Szulichem oraz trenerem Rafałem Perlem

Zimowe Mistrzostwa Polski odbywały się w kilku miejscach w dniach 21 - 23 stycznia br. Do finałów zakwalifikowało się 5 zawodników legionowskiego "Delfina". W Ostrowcu Świętokrzyskim w szranki stanęła Patrycja Palinowska, która w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem motykowym zajęła drugie miejsce ze znakomitym wynikiem 30,73 s., który stanowi jej rekord życiowy. Patrycja zdobyła również brąz na dystansie 100 metrów uzyskując rezultat 1.11,12 s. Nie zawiódł również Dawid Szulich, który na zawodach w Ciechanowie potwierdził swoją znakomitą formę zdobywając srebrny medal w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym. Dawid popłynął podobnie jak Patrycja i na 100 metrów ostatecznie plasując się na III miejscu, zdobywając tym samym brąz. Oba osiągnięte przez niego rezultaty 31,08 s oraz 1.08,15 s. są jego rekordami życiowymi. W zawodach wystartował również Andrzej Dobrosielski, któremu tym razem nie udało się osiągnąć miejsc w finałach "A".

Foto
Trener Rafał Perl z Patrycją Palinowską

Zawodnicy "Delfina" po tak owocnych startach wraz z trenerem Rafałem Perlem odwiedzili starostę Powiatu Legionowskiego - Dorotę Sowińską - Kobelak, która jest ich wiernym kibicem i zawsze "trzyma kciuki" podczas startów. Pani Starosta pogratulowała zwycięzcom życząc jeszcze większych sukcesów nie tylko na polskich pływalniach, ale również w startach międzynarodowych.