26 stycznia 2005
Pomoc Polakom na Litwie

W skład serockiej delegacji weszli: Józef Zając - zastępca burmistrza, miejski radny i przewodniczący Rady Dekanackiej Akcji Katolickiej w Serocku Janusz Plewko oraz ks. Dariusz Rojka, dyrektor Ośrodka Caritas w Popowie. Polska delegacja przekaże uczniom polskiej szkoły w Landwarowie książki podarowane przez mieszkańców gminy, słodycze i owoce ufundowane przez sponsorów oraz sprzęt sportowy zakupiony przez gminę.
Landwarów jest niewielkim miasteczkiem koło Wilna. Mieszka tam duża grupa Polaków. Polska szkoła działa tam dopiero od kilku miesięcy. Mimo to miasteczko jest uważane za ostoję polskości. Pomysł przygotowania i przeprowadzenia akcji charytatywnej zrodził się podczas ubiegłorocznej wizyty w Landwarowie burmistrza Sylwestra Sokolnickiego i radnego Janusza Plewki. Wybór beneficjenta był nieprzypadkowy. Dzieci z Landwarowa już od kilku lat przyjeżdżają do ośrodka Caritas w Popowie.

Gazeta Miejscowa