14 stycznia 2005
Wizyta delegacji gruzińskiej

1 stycznia 2005 roku gościła w Legionowie delegacja Parlamentu Gruzji. Wizyta zorganizowana została w ramach programu Region in Transition ( RTA ).

Celem wizyty było zapoznanie się, przez stronę gruzińską, z polskimi doświadczeniami w zakresie reformy samorządu terytorialnego na przykładzie miasta Legionowa. Doświadczenia te zostaną ewentualnie wykorzystane przy opracowywaniu założeń procesu decentralizacji i możliwości reform polityki regionalnej w Gruzji.

Goście z Gruzji zostali zapoznani z ogólną charakterystyką miasta z uwzględnieniem budżetu oraz strategii rozwoju Legionowa. Szczególne zainteresowanie budził sposób zarządzania usługami komunalnymi w mieście i sposób działania administracji. Gościom zaprezentowano również funkcjonowanie sfery socjalnej działalności na terenie Legionowa na przykładzie Warsztatów Terapii Zajęciowej i Centrum Charytatywno-Opiekuńczego CARITAS DW-P.

Poziom przygotowania wizyty, zainteresowanie gości doświadczeniami miasta Legionowa w dziedzinie transformacji funkcjonowania gminy oraz atmosfera panująca w czasie kilkugodzinnego spotkania pozwalają mieć nadzieję na podtrzymanie kontaktów w celu wymiany doświadczeń w przyszłości.