9 lipca 2009
Legionowska Paleta 2009

Od 4 lipca 2009 r. Legionowo gości uczestników międzynarodowego pleneru malarskiego „Legionowska Paleta 2009, Kovel – Legionowo – Rżew – Utena”, zorganizowanego przez Urząd Miasta Legionowo we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

W ciągu 8 dni goście z Litwy, Ukrainy, Rosji, Francji, Dani oraz Polski odwiedzać będą najciekawsze miejsca Warszawy, Legionowa, powiatu legionowskiego i okolicznych miast, oprócz tego artyści uczestniczyć będą w warsztatach malarskich, spotkaniach z włodarzami miasta, a także innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Uczestnicy pleneru z przedstawicielami władz miasta i powiatu

Efektem pobytu zagranicznych artystów będzie poplenerowa wystawa zorganizowana w atrium legionowskiego ratusza. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane obrazy ukazujące uroki Legionowa oraz najbliższych okolic miasta.
www.legionowo.pl