7 lipca 2009
Rusza obwodnica Serocka

6 lipca w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę z wykonawcą w sprawie budowy obwodnicy.

Podczas podpisania umowy pomiędzy przedstawicielami GGDKiA z dyrektorem warszawskiego oddziału panem Wojciechem Dąbrowskim na czele, a firmą budowlaną Skanska reprezentowaną przez pana Piotra Cieszewskiego – dyrektora oddziału budownictwa drogowo – mostowego w Warszawie, obecny był pan burmistrz Miasta i Gminy Serock - Sylwester Sokolnicki oraz starosta legionowski pan Jan Grabiec.
Po wielu latach zmagań władz samorządowych - z burmistrzem Sylwestrem Sokolnickim na czele, który podkreślił ważność tej inwestycji -rozpoczynają się prace nad obwodnicą, a to oznacza, że już za kilkanaście miesięcy wzrośnie bezpieczeństwo na drogach w gminie i prowadzących do Serocka. Przede wszystkim – ruch Tirów, których w chwili obecnej przejeżdża przez Serock codziennie blisko 2800 – zostanie skierowany na drogi objazdowe.

Kontrakt o wartości 139 mln zł. zostanie zakończony w ciągu 24 miesięcy, budowa 7-kilometrowej trasy obwodnicy jednak ma zostać oddana do ruchu w 2011 r.

źródło: www.serock.pl