2 lipca 2009
Najlepsi po raz drugi

Gdzie najlepiej przygotują cię do matury? W szkołach powiatu legionowskiego, oczywiście.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie na swoich stronach internetowych

(http://www.oke.waw.pl/new/download/files/File/matura/2009/wyniki/ogolne.pdf

udostępniła wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego w województwie mazowieckim w 2009 roku. Szkoły z terenu Powiatu Legionowskiego, ze średnią zdawalnością matury na poziomie 90,7% drugi rok z rzędu okazały się najlepsze (na 42 powiaty, w tym miasta na prawach powiatu i miasto stołeczne Warszawa) w Województwie Mazowieckim.

Do egzaminu maturalnego w br. w naszych szkołach przystąpiło 539 absolwentów z 2009 r. Na drugim miejscu z wynikiem 88,5% uplasował się Powiat Otwocki. Średnia dla Województwa Mazowieckiego wyniosła 81,4%.

Procentowy wynik zdanych matur w poszczególnych szkołach naszego powiatu wyniósł:

w liceach ogólnokształcących:

Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jana Bosko w Legionowie – 100,00%
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie – 99,04%
Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Legionowie – 95,26%
Liceum Ogólnokształcące w PZSP w Dębem – 81,82%

w grupie liceów profilowanych:

Liceum Profilowane w PZSP im. Wł. Wolskiego w Serocku – 85,00%
Liceum Profilowane w PZSP w Dębem – 71,43%
Liceum Profilowane w PZSP im. J. Siwińskiego w Legionowie – 66,67%

w technikach:

Technikum w PZSP im. J. Siwińskiego w Legionowie – 83,00%
Technikum w PZSP im. Wł. Wolskiego w Serocku – 74,36%.

Uczniom, nauczycielom i rodzicom gratulujemy tak świetnych wyników i życzymy by wszyscy, którzy myślą o kontynuowaniu nauki, znaleźli miejsca na wymarzonych kierunkach studiów, a tym, którzy chcą się sprawdzić w pracy, życzymy sukcesów i jak najlepszego startu w nowym okresie ich życia.