2 lipca 2009
Wakacje także dla seniorów

W całym powiecie legionowskim mamy bogatą ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Na szczęście mamy także propozycje dla najstarszych mieszkańców.

Działające w Legionowie od kilku lat Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”/ prowadzące Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku/ powołało do życia Legionowskie Centrum Aktywizacji Seniorów. Celem naszym jest zwiększenie integracji środowiska osób starszych, wyzwolenie inicjatyw oraz umożliwienie osobom starszy samorealizacji. - Centrum prowadzone jest przez wolontariuszy wywodzących się z Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W związku ze zbliżającym się sezonem letnim zwanym również przez wielu ”ogórkowym” Centrum przygotowało dla seniorów z Legionowa i Powiatu Legionowskiego ciekawą ofertę spędzenia czasu wolnego, spotkania się z przyjaciółmi przy małej czarnej w miłej i swobodnej atmosferze.

Przychodząc do Centrum

- możesz nauczyć się surfować po Internecie korzystając z naszej
Kawiarenki internetowej
- profesjonalny instruktor prowadzi terapię ruchem przy muzyce,
- można posłuchać muzyki poważnej lub obejrzeć filmy przyrodnicze,
- można nauczyć się rękodzieła,
- zapraszamy do udziału w warsztatach literackich,
- instruktor nauczy gry w szachy.

Na seniorów czeka wiele innych atrakcji i niespodzianek.

Seniorzy mogą tu otrzymać pomoc od swoich rówieśników. Prowadzony jest Punkt Informacyjny dla Seniorów, gdzie można uzyskać aktualne informacje o uregulowaniach prawnych dotyczących osób starszych i możliwościach otrzymywania pomocy i wsparcia od różnych instytucji. Można liczyć na porady w sprawach dotyczących zdrowia.

Porady są bezpłatne i udzielają ich specjaliści - także seniorzy. Są wśród nich emerytowany radca prawny , byłe główne księgowe, psycholog, lekarz. Można się dowiedzieć m.in. jak sporządzić umowę, testament, jak uzyskać grupę inwalidzką. Kilka wolontariuszek, oprócz udzielania porad, pomaga także załatwiać konkretne sprawy np. w urzędach czy sądach.

Działa forma doradztwa kryzysowego . Osoby po ciężkich przejściach, np. po śmierci bliskich, mogą skorzystać z rad specjalisty lub po prostu z kimś porozmawiać.

Centrum znajduje się w Legionowie przy ul. Piłsudskiego 3 / były budynek urzędu miasta/. W czerwcu działać będzie dwa dni w tygodniu wtorek i piątek
W lipcu i sierpniu środy.

Szczegóły można uzyskać pod telefonem /22/ 784-05-15 w każdą środę w godzinach 10.00-14.00

Z A P R S Z A M Y