8 lutego 2005
Dzień z Pierwszą Pracą
4 lutego w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie zorganizowano przy współpracy z Ministerstwem Gospodarki i Pracy Dzień z Pierwszą Pracą.

Pracownicy Legionowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
W sytuacji tak głębokiego kryzysu na rynku pracy Powiatowy Urząd Pracy wystąpił z inicjatywą zorganizowania Dnia z Pierwszą Pracą. W organizację spotkania włączyło się Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Starostwo Powiatowe, Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie, Legionowski Inkubator Przedsiębiorczości, Biuro Karier Uniwerstytetu Warszawskiego oraz Wolontariusze.

Zaraz po godzinie 10 głos zabrała Dyrektor PUP - Pani Anna Aksamit, która przywitała zaproszonych gości oraz licznie zgromadzoną młodzież ze szkół z terenu Powiatu.

Przedstawiciele Władz Samorządowych
W dalszej części każda z instytucji współpracujących przy organizacji Dnia miała swoje przysłowiowe 5 minut na zaprezentowanie swojego profilu działalności. Spotkanie zakończyło się tuż przed godziną 15.

Jak zapowiadają przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy takie dni będą organizowane częściej. O potrzebie integracji wszystkich środowisk zainteresowanych tematyką bezrobocia świadczy wysoka frekwencja.

Powiat Legionowski jest miejscem gdzie bezrobocie oscyluje wokół 22% i jest jedno z najwyższych na terenie województwa mazowieckiego, co jest bolączką władz
Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy
samorządowych. Pozostaje nam jednak mieć wszystkim nadzieję, że wraz ze wzrostem inwestycji i rozwojem gospodarczym kraju zacznie ono sukcesywnie spadać.