10 sierpnia 2012
Powiatowe kolonie

Aby przyjemnie spędzić urlop wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko. O tym, że w powiecie legionowskim można wspaniale się bawić, przekonała się czterdziestoosobowa grupa młodzieży z Białorusi.

Foto

Jak co roku, tak i tego lata władze powiatu legionowskiego wraz ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska”, zaprosiły na kolonie letnie dzieci i młodzież z Białorusi. Organizatorzy dali z siebie wszystko, aby czas spędzony w okolicy Jeziora Zegrzyńskiego był niezapomnianym przeżyciem.

Nasi goście przywitani zostali przez Członka Zarządu Powiatu Legionowskiego Janusza Kubickiego oraz Prezesa Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Brasławian Władysława Krawczuka. Kolejne dni pobytu przyniosły młodym „polonusom” same przyjemności.
Mogli oni złapać ciepłe promienie powiatowego słońca na plaży w Wieliszewie, sprawdzić swoją zwinność w parku linowym „Radocha”, a także pochlapać się w Aquaparku Fala w Stanisławowie Pierwszym. Wieczorami również nie mieli czasu się nudzić, ponieważ organizowane były spotkania z młodzieżą polską i międzynarodową, a nawet ognisko, na którym wraz z legionowskimi harcerzami i zuchami bawili się i śpiewali do późnych godzin wieczornych. Tradycyjnie punktem programu był niedzielny obiad u rodzin mieszkających w powiecie.

Na zakończenie obdarowaliśmy uczestników kolonii upominkami promującymi powiat legionowski, koszulkami, czepkami oraz książkami. Z ciężkim sercem pożegnaliśmy tegoroczną grupę dzieci i młodzieży z Białorusi, mamy jednak nadzieję, że spotkamy się za rok.

Foto

Chcielibyśmy serdecznie podziękować:
- władzom Gminy Wieliszew za przyjęcie grupy w urzędzie oraz zorganizowanie wypoczynku na plaży w Wieliszewie, zaangażowanie ochotniczej straży pożarnej w przeprowadzenie pokazu wozu i sprzętu strażackiego oraz przygotowanie pobytu grupy u rodzin;
- rodzinom, które ugościły dzieci i młodzież w swoich domach;
- grupom młodzieży z Janówka i Krubina (przede wszystkim: Oli Waliszkiewicz, Paulinie Zalewskiej, Ani Rafalskiej) za zorganizowanie pogodnych wieczorów i wspólną zabawę;
- ratownikom LWOPR, którzy nieodpłatnie przygotowali i poprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy;
- druhowi Robertowi Próchnickiemu, 21 drużynie harcerzy i 66 gromadzie zuchowej "Leśni ludzie" oraz ich rodzicom,
- dyrektorowi, nauczycielom i uczniom Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku za przyjęcie i zorganizowanie w szkole zabawy dla dzieci i młodzieży z Białorusi.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z kolonii, która obejrzeć można tutaj