9 sierpnia 2012
Droga jak nowa

Komfort podróży, a przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, to priorytet naszych władz. Dlatego realizujemy kolejne inwestycje. Sztandarową inwestycją w tym roku są prace remontowe w ciągu ul. Mireckiego, Jana Pawła I i Al. Legionów.

Minął zaledwie miesiąc od rozpoczęcia robót, a na Alei Legionów gotowe są już miejsca parkingowe przy cmentarzu, zatoczka autobusowa oraz ścieżka pieszo-rowerowa od ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Bandurskiego. Na Jana Pawła I wykonane zostały zatoki parkingowe oraz chodnik przy Szkole Podstawowej nr 4.

Układanie chodnika na Al. Legionów

Pomimo tego, że wiele zostało już zrobione, robotnicy nie wybierają się na urlop. Obecnie budowana jest ścieżka pieszo-rowerowa od granicy gmin Wieliszew i Legionowo do SP 4. Trwają też prace nad odwodnieniem ulic Mireckiego i Jana Pawła I.

Aby zakończyć przebudowę, inwestorzy muszą dokończyć roboty brukarskie, tzn. ułożyć chodniki i krawężniki, utworzyć zjazdy do posesji oraz wykonać odwodnienie w Alei Legionów. Potem zostanie już tylko wyłożenie nowej nawierzchni ulic oraz organizacja ruchu, czyli ustawienie pionowych i namalowanie poziomych znaków drogowych.

ul. Mireckiego

W listopadzie br., po zakończeniu inwestycji, mieszkańcy Legionowa oraz całego powiatu będą mogli bezpiecznie i komfortowo poruszać się po całym wyremontowanym odcinku, tzn. Aleją Legionów od bramy cmentarza do przejazdu kolejowego przy PKP Piaski oraz ulicami Mireckiego i Jana Pawła I od Alei Legionów do granicy Legionowa i Łajsk.
Roboty brukarskie na drugim odcinku inwestycji, według planów mają zakończyć się jednak wcześniej. Inwestorzy chcą, aby chodniki były gotowe już na początku września, żeby dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 4, mogły drogę do niej pokonywać bezpiecznie.

ul. Jana Pawła I

Inwestycja ta, będąca największą inwestycją powiatową w tym roku, kosztować będzie 2,6 mln zł. Finansowana będzie z trzech źródeł: blisko 1 mln zł pochodzić będzie z budżetu Powiatu Legionowskiego, prawie 900 tys. zł pokryje Gmina Legionowo, natomiast reszta środków, czyli ok. 750 tys. zł sfinansowane zostanie z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój”.