5 czerwca 2009
Sztafeta pokoleń w MCKS

Koncert galowy III Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Klubów Seniora odbędzie się 13 czerwca. To wynik starań organizatorów z gminy Jabłonna.

Złoty Senior 2009 odbył się w kwietniu w Gminnym Centrum Kultury i Sportu filia w Chotomowie. Sala im. Piotra Skrzyneckiego od rana do wieczora pękała w szwach, w imprezie wzięło udział 56 zespołów i solistów oraz 38 artystów plastyków.

W związku z tak dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem uczestników, Piotr Nowotny, kierownik filii, postanowił zorganizować koncert galowy. Dzięki uprzejmości Pani Aleksandry Kielan odbędzie się on 13 czerwca w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
 

Foto
 


"Sam Koncert Galowy pomyślany jest jako Święto Artysty Seniora i „sztafetę pokoleń”. Występ zaproszonych do udziału zespołów i solistów prowadzić bowiem będzie trzech aktorów, którzy przed laty pracowali ze sobą: Andrzej Buszewicz, Piotr Nowotny i Artur Żmijewski. Andrzej Buszewicz, jest aktorem Senior em Starego Teatru w Krakowie. Pan Andrzej był w 1969 roku reżyserem spektaklu granego w Teatrze im. Modrzejewskiej w Zakopanem, w którym debiutował i grał jedną z głównych ról niżej podpisany Piotr Nowotny, u którego natomiast w latach 1981 – 85 w Orkiestrze Teatru ATA debiutował na scenie obecny aktor Teatru Narodowego Artur Żmijewski. Prowadzący będą więc „żywym dowodem sztafety pokoleń” i przekazywania młodszym pasji artystycznych. W Koncercie galowym wystąpi m.in. Międzypokoleniowy Teatr RAZEM przy Kałuszyńskim Uniwersytecie III Wieku, w którego programie grają również uczniowie gimnazjum. Nie ulega jednak wątpliwości, że seniorskie zespoły i soliści udowodnią ponownie, że młodość i artystyczna siła, nie jest przypisana jedynie do wieku.
Ważnym aspektem jest pobudzenie aktywności środowiska Seniorów, jak również próba zwrócenia uwagi ich najbliższych, rodzin, znajomych, mediów i prasy na działania podejmowane przez Seniorów, na organizację czasu wolnego. Zmiany wizerunku Seniorów, postrzeganych często jedynie w aspekcie dziadków, rodziców, znajomych na Seniorów – artystów. Celem tego spotkania będzie zaprezentowanie dokonań artystycznych oraz dalsza integracja środowisk seniorskich." - napisał 
Piotr Nowotny
kierownik filii GCKiS Chotomów