4 czerwca 2009
Nagród moc!

Na majowej sesji Rady Powiatu w Legionowie odbyły się dwie miłe uroczystości: laureaci konkursu ekologicznego „Zimowa stołówka” oraz pływak Dawid Szulich i jego trener odebrali nagrody za swoje osiągnięcia.

Konkurs zimowa stołówka został ogłoszony na początku roku i polegał na urządzeniu zimowej stołówki dla ptaków i przygotowaniu dokumentacji fotograficzno-opisowej jej działania. Jego celem było promowanie edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz krzewienie troski o przyrodę Powiatu Legionowskiego.

Prace konkursowe można było nadsyłać do 1 kwietnia br., zaś ich uroczyste wręczenie odbyło się na sesji Rady Powiatu 28 maja. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Basia Wymazał, 12-letnia uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Legionowie za pracę pt. „Mieszkańcy mojego królestwa” – zdjęcia użyte w materiale wykonała na przestrzeni 4 lat. 

Basia interesuje się fotografowaniem i została wyróżniona już w dwóch konkursach zorganizowanych przez Starostę: w konkursie fotograficznym „Przyroda Powiatu Legionowskiego w obiektywie” w 2007 r. oraz w konkursie fotograficznym w 2008 r. „Znane i nieznane Jezioro Zegrzyńskie”.

Praca Basi spośród innych zgłoszonych wyróżniała się inwencją twórczą, najwyższą jakością wykonania i estetyką. Nagroda (tablet WACOMINTUOS4), którą otrzymała przyczyni się do rozwijania jej pasji i zainteresowań. Warto dodać, że praca Basi zostanie wydana w formie albumu promującego przyrodę Powiatu Legionowskiego.

II miejsce - Martyna Szarow – 11 lat, uczennica Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie – praca pt. „Ptasie śniadanie”, w nagrodę otrzymała aparat fotograficzny 

III miejsce - Mateusz Sierawski - 11 lat, uczeń Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie - praca pt. „Zimowa stołówka” , w nagrodę otrzymał aparat fotograficzny.

Foto
Laureaci konkursu "Zimowa stołówka". Od lewej: Basia Wymazał, Mateusz Sierawski, Martyna Szarow

Kolejnymi uhonorowanymi gośćmi sesji Rady Powiatu byli pływak Dawid Szulich i jego trener Rafał Perl. Obydwaj otrzymali zegarki w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych (Dawid na Głównych Mistrzostwach Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim wywalczył trzy złote i jeden srebrny medal) i trenerskich – Rafał Perl wprowadził swojego podopiecznego do kadry narodowej młodzików.

Foto
Dawid Szulich odbiera nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe z rąk przewodniczącego rady Szymona Rosiaka

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w uprawianych dziedzinach.