25 maja 2009
Medalowe żniwa Dawida Szulicha

W dniach 21-24 maja na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

W mistrzostwach uczestniczyła rekordowa ilość uczestników - 545 zawodniczek i zawodników z 99 klubów z całej Polski. Reprezentantem UKS „Delfin” Legionowo był nasz najlepszy zawodnik Dawid Szulich 19-letni maturzysta ZSO nr 2 w Legionowie, wychowanek trenera Rafała Perla.

W piątek Dawid na dystansie 50m stylem klasycznym wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów (pierwszy seniorski tytuł v-ce Mistrza Polski dla niego i UKS „Delfin” Legionowo) z nowym rekordem życiowym 0:28,54. Wynik ten dał mu także złoty medal w kategorii młodzieżowców (19-20 lat). W sobotę Dawid startując na dystansie 200m stylem klasycznym zdobył drugi złoty medal w kategorii młodzieżowców i zajął 5 miejsce wśród seniorów z wynikiem 2:16,72, z nowym rekordem życiowym poprawionym o ponad 2 sekundy. W niedzielę Dawid startując na dystansie 100m stylem klasycznym wywalczył trzeci złoty medal w kategorii młodzieżowców i zajął 4 miejsce wśród seniorów z wynikiem 1:02,13, z nowym rekordem życiowym poprawionym o ponad 1 sekundę.

Były to dla najlepsze Mistrzostwa Polski w karierze sportowej Dawida Szulicha i najlepsze Mistrzostwa Polski w 12. letniej historii UKS „Delfin” Legionowo !!!