27 maja 2009
O unijnej kasie dla sołtysów

W piątkowe popołudnie (22.05.) w Zegrzu Południowym spotkało się kilkudziesięciu sołtysów z powiatu legionowskiego. Na zaproszenie starosty Jana Grabca uczestniczyli w szkoleniu na temat pozyskiwania środków unijnych dla obszarów wiejskich.

Foto
W szkoleniu wzięło udział kilkudziesięciu sołtysów i pań sołtys z powiatu legionowskiego

Swoją wiedzą z zebranymi podzielili się Bogusław Nadolnik, zastępca prezesa Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa oraz Edward Trojanowski, prezes Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego. Spotkanie było też okazją dla sołtysów do wymiany doświadczeń między sobą.

Foto
Tajniki pozyskiwania środków na rozwój obszarów wiejskich przedstawił sołtysom wiceprezes ARiMR Bogusław Nadolnik (po lewej z mikrofonem)

Sołtysi to w samorządzie gminnym osoby, które są najbliżej mieszkańców. To oni pierwsi poznają ich problemy i przekazują radnym, i wójtowi. Im też najłatwiej jest dotrzeć do mieszkańców z ważnymi dla nich informacjami. Dlatego ich rola jest nie do przecenienia, szczególnie na terenach wiejskich. Stąd pomysł zorganizowania szkolenia na temat środków unijnych dla wsi i możliwości ich pozyskiwania właśnie dla sołtysów.