11 maja 2009
Strażacy świętują

W sobotę, 9 maja, w Kałuszynie odbyły się uroczystości związane z tegorocznym Świętem Strażaka. Podczas imprezy uczczono również jubileusz 80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. celebrowaną przez ks. Marka Janickiego, który podczas nabożeństwa wielokrotnie nawiązywał do zaszczytu i ofiarności strażackiej służby. Zaznaczył, że poświęcenie dla wspólnoty, drugiego człowieka, często z narażeniem własnego życia, jest najwyższym wyrazem chrześcijańskiej miłości.

Po Mszy św. głos zabrali przedstawiciele władz Gminy – Wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki i Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew Jan Sołtys, którzy podziękowali strażakom za trudy poniesione na rzecz lokalnej społeczności. Zapewnili również o swojej osobistej wdzięczności wyrażając wdzięczność za owocną współpracę.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkową. Rozpoczął ją występ Orkiestry Dętej i Mażoretek z Rychwału. Profesjonalnie przygotowany program artystyczny był emocjonującym preludium do koncertu Magdy Dureckiej, która uraczyła licznie zgromadzoną publiczność wiązanką przebojów. To ośmieliło zgromadzonych na tyle, że po występie artystki wielu z nich zapragnęło również wystąpić w roli gwiazdy. Umożliwił im to konkurs karaoke, podczas którego pod sceną ustawiła się pokaźna kolejka chętnych do zaprezentowania swoich walorów wokalnych i choreograficznych. Najbardziej przekonujący zdobyli cenne nagrody oznaczone herbem Gminy Wieliszew.
Po tych atrakcjach już tylko występ gwiazdy disco polo – Skanera, mógł przebić emocje, jakimi naładowana była kilkusetosobowa publiczność. Zespół z Białegostoku rozbawił zgromadzonych gości utworami, które wszyscy gdzieś słyszeli nie kojarząc ich z wykonawcą. Dzięki tej popularności gromadnie można było zaśpiewać takie piosenki, jak: „American Boy”, „Don Juan” i „Goodbye”. Impreza zakończyła się dyskoteką trwającą do późnych godzin wieczornych.

Występ mażoretek przyciągał wzrok męskiej części publiczności