11 maja 2009
O komunikacji aglomeracyjnej w Legionowie

Starosta Legionowski jest organizatorem konferencji pt. „Zintegrowany system komunikacji w obrębie aglomeracji warszawskiej”, która odbędzie się w środę w legionowskim ratuszu.

W ostatnich latach nastąpiły znaczące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej w obrębie aglomeracji warszawskiej, m.in.:
- usamorządowienie Kolei Mazowieckich,
- wprowadzenie wspólnego biletu na części obszaru aglomeracji warszawskiej w komunikacji kolejowej i autobusowej,
- wprowadzenie nowych tras i rozwiązań komunikacyjnych.

Zmiany w systemie komunikacji pociągnęły za sobą znaczne wydatki z budżetu samorządów podwarszawskich. Problemy, z którymi się borykamy są w wielu powiatach i gminach podobne.
W związku z tym Starosta Legionowski organizuje w środę 13 maja o godzinie 12.30 w legionowskim ratuszu spotkanie, którego celem będzie przyspieszenie wypracowania rozwiązań, których realizacja przyczyni się do rozwoju komunikacji w aglomeracji warszawskiej oraz usprawnienia miejskiego transportu zbiorowego.

W panelu dyskusyjnym przewidziane są wystąpienia:
Piotra Szprendałowicza - Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego
Haliny Sekity - Prezesa Zarządu „Kolei Mazowieckich – KM”
Leszka Ruty - Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego
Leszka Walczaka - Prezesa Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej
Tadeusza Steckiewicza - Prezes Zarządu Mennica Polska S.A.