8 maja 2009
Łopata wbita

Symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę hali sportowej w Legionowie dokonali wczoraj włodarze miasta i powiatu.

Na uroczystości u zbiegu ulic Sobieskiego i Chrobrego nie zabrakło także przedstawiciela Ministerstwa Sportu - podsekretarza stanu Tomasza Półgrabskiego.

Foto
Od lewej: starosta Jan Grabiec, prezydent Roman Smogorzewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Tomasz Półgrabski i członek zarządu Mostostalu Warszawa Jerzy Binkiewicz

Na plac budowy największego obiektu sportowego w mieście przybyli m.in: prezydent Roman Smogorzewski, starosta Jan Grabiec, wicestarosta Janusz Kubicki, przewodniczący rady miasta Wiesław Karnasiewicz z wiceprzewodniczącym Januszem Klejmentem, oraz przewodniczący miejskich komisji RM Mirosław Pachulski i Leszek Smuniewski.

Foto
Starosta Jan Grabiec z przewodniczacym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu RM Legionowo Mirosławem Pachulskim

Łopatą pracowali nie tylko prezydent, starosta i sekretarz, ale także przedstawiciel wykonawcy, czyli Jerzy Binkiewicz z Mostostalu Warszawa.

Starosta Jan Grabiec i symboliczna pierwsza łopata

Hala ma się nazywać Arena Legionowo, mieścić ponad 2000 widzów i zostać oddana do użytku w przyszłym roku.