6 maja 2009
U nas coraz bezpieczniej!

Kolejny punkt wyczekiwania karetek pogotowia ratunkowego został oficjalnie uruchomiony wczoraj w Wieliszewie.

Dzięki współpracy samorządu powiatowego z Komendą Stołeczną Policji, udało się uruchomić kolejny – po wodnej karetce na wodach Jeziora Zegrzyńskiego – punkt wyczekiwania zespołów doraźnej pomocy medycznej. Został on zlokalizowany przy Komisariacie Policji w Wieliszewie.

Obecnie, w wyniku starań Starosty Legionowskiego, na terenie naszego powiatu funkcjonują dwa naziemne punkty wyczekiwania karetek pogotowia w Legionowie i Wieliszewie, w których stacjonują w sumie cztery karetki oraz wodny podstawowy zespół ratownictwa medycznego w Zegrzu. - Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do szczęśliwego finału tę inicjatywę. Zwiększenie liczby miejsc wyczekiwania zespołów doraźnej pomocy medycznej poprawi bowiem w znaczący sposób mieszkańcom powiatu legionowskiego dostępność do świadczeń opieki medycznej. - powiedział Jan Grabiec.

Foto
Od lewej: starosta Jan Grabiec, wójt wieliszewa Waldemar Kownacki, komendant powiatowej straży pożarnej Mariusz Mucha podczas otwarcia punktu