29 kwietnia 2009
Szukamy partnera projektu

Powiat Legionowski poszukuje Partnera – organizacji pozarządowej działającej w szczególności na terenie powiatu legionowskiego do wspólnej realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Na podstawie art. 28a Ustawy z dnia 6 grudnia 2006 roku o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz zgodnie z dokumentacją konkursową – Konkurs nr 1/POKL/9.1.1/2009 w ramach Priorytetu IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 – Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałania 9.1.1 – Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej” celem zawiązanego Partnerstwa będzie wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu oraz wspólna realizacja i zarządzanie projektem w przypadku otrzymania dofinansowania.
Idea projektu będzie polegała na wsparciu istniejącego i prowadzonego przez powiat legionowski Przedszkola Specjalnego dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Celem projektu będzie wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci niepełnosprawnych poprzez objęcie wsparciem dydaktycznym dwóch grup już uczęszczających do przedszkola (dodatkowe zajęcia i wyjazdy edukacyjne), uruchomienie dodatkowego naboru dzieci z autyzmem oraz wydłużenie godzin pracy przedszkola. Ponadto planowana jest organizacja kampanii informacyjnej promującej edukacje przedszkolną dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wśród rodziców, opiekunów i lokalnej społeczności.

Minimalny zakres zadań wykonywanych przez Partnera:
1)prowadzenie działań informacyjno – promocyjnych projektu w tym dystrybucja materiałów promocyjnych
2)współpraca przy organizacji zajęć dydaktycznych i wyjazdów edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych
3)organizacja kampanii informacyjnej promującej edukację przedszkolną dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wśród rodziców, opiekunów i lokalnej społeczności
4)współudział w tworzeniu wniosku o dofinansowanie w oparciu o przedstawioną przez Starostwo koncepcję projektu
5)merytoryczna pomoc przy realizacji projektu
Wymagania wobec Partnera:
1)zgodność działania potencjalnego partnera z celami projektu
2)doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi
3)oferowany wkład własny potencjalnego Partnera w realizację projektu (wniesienie zasobów ludzkich, organizacyjnych, technicznych)
4)doświadczenie Partnera w realizacji podobnych działań

Zgłoszenie powinno zawierać:
1)Informacje dotyczące Partnera:
a)dane zgłaszającego (nazwa, adres, telefon, osoba odpowiedzialna)
b)opis prowadzonej działalności
c)oświadczenie o dysponowaniu odpowiednią kadrą do realizacji projektu
d)krótki opis doświadczenia w realizacji podobnych przedsięwzięć
e)krótki opis projektów dotychczas zrealizowanych
2)Informacje na temat wkładu własnego Partnera (zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne)

Wraz z ofertą należy złożyć:
1)aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny Partnera i umocowanie reprezentujących go osób
2)sprawozdanie merytoryczne i finansowe (bilans, rachunek wyników lub rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa) za 2008 rok (lub pełen rok obrotowy)
3)aktualny statut podmiotu
4)pisemne oświadczenie o nie zaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno – prawnych
5)pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku gdy umowę będą podpisywały osoby inne niż uprawnione do reprezentacji zgodnie ze statutem i odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego).

Kryteria wyboru Partnera:
1)prowadzenie działalności w szczególności na terenie powiatu legionowskiego oraz znajomość lokalnych potrzeb i problemów
2)zgodność działania potencjalnego partnera z celami projektu
3)doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi
4)oferowany wkład własny potencjalnego Partnera w realizację projektu (wniesienie zasobów ludzkich, organizacyjnych, technicznych)
5)doświadczenie Partnera w realizacji podobnych działań
6)złożenie zgłoszenia w terminie i w miejscu wskazanym w ogłoszeniu

Wybór Partnera do projektu będzie prowadzony z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów.
Zgłoszenia należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Otwarty nabór na Partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.1) najpóźniej do dnia 20 maja 2009 roku (dla ofert przesłanych pocztą liczy się data wpływu do siedziby Starostwa Powiatowego), do godz. 16:00 w Starostwie Powiatowym w Legionowie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11, Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego, 4 piętro, pokój 403 lub 423. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem (022) 764-04-03 lub drogą mailowąfundusze@powiat-legionowski.pl
Starostwo Powiatowe w Legionowie zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków współpracy, a także unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
Informacja o wynikach naboru i zakresie zadań Partnera zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie www.bip.powiat-legionowski.pl.