28 kwietnia 2009
Klub Pracy otwarty

Od wczoraj w budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie, na II piętrze w pokoju 221 działa Klub Pracy, powołany z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy.

Szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, porady indywidualne i zajęcia aktywizacyjne – taki program pomocy dla bezrobotnych z terenu powiatu będzie realizowany w Klubie Pracy.

Uroczystego otwarcia Klubu Pracy dokonali w poniedziałek (27.04) Dyrektor PUP Legionowo – Anna Aksamit, Dyrektor Wojewódzkiego UP w Warszawie - Krzysztof Strzałkowski, Prezydent Miasta Legionowo – Roman Smogorzewski oraz Starosta Legionowski - Jan Grabiec. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych oraz kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu.

Klub Pracy będzie stanowił jedną z istotnych form aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych. Jego głównym zadaniem będzie pobudzenie i zmotywowanie bezrobotnych do bardziej aktywnego poszukiwania zatrudnienia oraz wyposażenie ich w niezbędne w tym zakresie umiejętności.

Będą tu udostępnione bezpłatne stanowiska komputerowe z internetem, telefonem i ksero. Dla wielu bezrobotnych będzie to jedyne miejsce, gdzie przy pomocy Lidera Klubu stworzą profesjonalne dokumenty aplikacyjne i przygotują się do rozmów kwalifikacyjnych.