31 lipca 2012
Zmiany w komunikacji

Mamy ważną informację dla mieszkańców powiatu podróżujących komunikacją: Translud oraz ZTM wprowadzają zmiany w kursowaniu autobusów.

W związku z przebudową mostu w ciągu ul. Szkolnej w Wólce Radzymińskiej od dnia 1.08.2012 r. od początku kursowania linii dziennych do dnia 19.11.2012 r. linia L-8 zostanie skierowana na trasę objazdową:
PKP LEGIONOWO - … - Szkolna – WIRAŻOWA.

Jednocześnie zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
- BENIAMINÓWKA 01 i 02;
- PKP DĄBKOWIZNA 01.

Zmianie ulega charakter przystanku WIRAŻOWA 01 i 02 z warunkowego na stały.

Natomiast w związku z rozpoczęciem 1 etapu przebudowy ul. Wojska Polskiego w Nieporęcie i Białobrzegach od dn. 30.07.2012r. od początku kursowania linii dziennych wprowadza się tymczasowe zmiany przystankowe dla linii 705 i 734:
Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
- PORT NIEPORĘT 02
- PORT NIEPORĘT 01
- PORT PILAWA 02

Uruchamia się przystanki tymczasowe:
- PORT NIEPORĘT 52- zlokalizowany ok. 60 m do przodu od przystanku PORT NIEPORĘT 02 w kierunku Białobrzegów
- PORT NIEPORĘT 51- zlokalizowany ok. 100 m do tyłu od przystanku PORT NIEPORĘT 01 w kierunku Białobrzegów
- PORT PILAWA 52- zlokalizowany ok. 90 m do przodu od przystanku PORT PILAWA 02 w kierunku Białobrzegów.

Ponadto od 1 sierpnia 2012 r., w związku z zamknięciem działalności gospodarczej, firma Translud-BIS likwiduje wszystkie połączenia na linii Chotomów – Legionowo – Jabłonna – Warszawa.
Dotychczas firma „TRANSLUD Jan Domosławski” realizowała jedynie część połączeń na tej linii, jednakże w tej nietypowej sytuacji Translud podejmie się realizacji nowego rozkładu, zapewniającego mieszkańcom Chotomowa, Legionowa i Jabłonny ciągłość dojazdu do Centrum Warszawy.
Przejmując obsługę ww. połączenia firma Translud zapewnia pasażerów, iż komunikacja na linii nr 1 będzie odtąd wykonywana punktualnie i przede wszystkim autobusami o znacznie wyższym standardzie.

Źródło: ztm.waw.pl, translud.pl

Nowy rozkład jazdy linii L-1 (Chotomów - Warszawa)
Źródło: Gazeta Powiatowa