30 marca 2009
Wystawa Marka Kraussa

W ostatnią sobotę Marek Krauss otworzył w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie swoją wystawę.

Tym razem można obejrzeć 40 obrazów wypożyczonych z kolekcji Wiesława Sokołowskiego oraz 1 obraz z kolekcji Zenona Durki.

Poza starszymi pracami znalazło się na ścianie MOK-owskiej galerii 18 zupełnie świeżych, namalowanych przez Kraussa pod wpływem wizyty w naszym powiecie. Obserwacje mistrza z miasta Legionowo i wsi Wieliszew natychmiast znalazły się w rękach kolekcjonerów - niemal wszystkie obrazy sprzedano podczas wernisażu.

Ciekawostką wystawy była prezentacja krótkiego filmu opowiadającego burzliwe dzieje matki Marka Kraussa - Reginy Karaś. Płyta z filmem i słuchowiskiem promującym powstającą autobiografię Kraussa jest dostępna w MOK Legionowo. Zainteresowane osoby prosimy o telefon (022 774 44 74).

Artysta nie kończy swej przygody z naszym powiatem - zapowiada niebawem kolejne odwiedziny i kolejną serię obrazów, których tematami będą kolejne niekonwencjonalne obserwacje.

Obrazy Marka Kraussa można obejrzeć na jego stronie internetowej:

www.mkrauss.com

Artysta z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury Andrzejem Sobierajskim