16 marca 2009
Delfin w Piasecznie

Na pływalni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie w sobotę, 14 marca, rozegrane zostały VIII Drużynowe Zawody w Pływaniu o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W zawodach, pod opieką rodziców, wzięła udział również dziewięcioosobowa reprezentacja UKS „Delfin” Legionowo.

Najlepiej spośród naszych reprezentantów zaprezentowała się Aleksandra Zejdler, która po bardzo wyrównanej i zaciętej walce z Weroniką Jagodą (KS „1” Ożarów Mazowiecki) zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji 100m stylem klasycznym, uzyskując bardzo dobry czas 1:18,40. Ola zajęła również wysokie, trzecie miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym (1:13,48). Dwa dni wcześniej Ola startowała w Okręgowej Lidze pływackiej Warszawy i Mazowsza. W zawodach tych również stanęła na „pudle” zajmując drugie miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym. Tuż za podium znalazła się jej koleżanka klubowa Anna Kalisiak.

Kolejny medal w Piasecznie zdobyła Joanna Paciorek, która w konkurencji 100m stylem grzbietowym (czas: 1:13,45) zajęła trzecie miejsce, a srebrny medal straciła dosłownie na ostatnich metrach ustępując Kamili Kunce, zawodniczce z UKS „Skalar” Góra Kalwaria. Asia zajęła również punktowane czwarte miejsce na 100m stylem zmiennym (czas: 1:14,54).

Bardzo dobrze nasze zawodniczki spisały się w wyścigach sztafetowych.

W konkurencji 4x50m stylem zmiennym, sztafeta w składzie: Joanna Paciorek, Aleksandra Zejdler, Zuzanna Sawicka oraz Julia Domańska do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo z zawodniczkami KS „1” Ożarów Mazowiecki oraz UKS „Skalar” Góra Kalwaria. Ostatecznie nasz zespół zajął trzecie miejsce (czas: 2:20,00), a zawodniczki zostały udekorowane brązowymi medalami.

Punktowane (5 miejsce) zajęła również nasza sztafeta 4x50m stylem dowolnym płynąca w składzie: Karolina Borkowska, Zuzanna Kalisiak, Magdalena Ratajczyk oraz Alicja Jaros.

Dzięki wyżej wymienionym osiągnięciom UKS „Delfin” Legionowo został sklasyfikowany na wysokim, czwartym miejscu, w klasyfikacji drużynowej zawodów.

Oprócz osiągnięć medalowych warto podkreślić osiągnięcia indywidualne: Alicji Jaros, która w konkurencji 100m stylem grzbietowym poprawiła swój rekord życiowy o ponad 7 sekund (czas 1:27, 89), Magdaleny Ratajczyk, która pobiła o ponad trzy sekundy swój dotychczasowy rekord życiowy na 100m stylem klasycznym (czas: 1:33,93) oraz Igora Szulicha, dla którego start w Piasecznie był debiutem w oficjalnych zawodach.