16 marca 2009
Radio eMka – skok na platformę cyfrową „n”

Od piątku, 13 marca, wieliszewskiego Radia eMka można słuchać za pośrednictwem najprężniej rozwijającej się w Polsce platformy cyfrowej „n”.

Aby skorzystać z tej oferty, należy podłączyć do internetu specjalne urządzenie – nboxa oraz wybrać 317. kanał.
Radio eMka zostało włączone do platformy cyfrowej „n” dzięki spełnieniu wielu wymogów merytorycznych (poziom artystyczny, profil programowy) i technicznych (jakość nadawanego sygnału).

Wieliszewskie Radio eMka nadaje od 19 grudnia 2008 roku. Jest internetową rozgłośnią, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Młodzi dla Rozwoju eMka” przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich działającego przy Ministerstwie Pracy i Pomocy Społecznej. Aby jej słuchać, wystarczy wejść na stronę internetową www.radioemka.pl Radio eMka prezentuje audycje z muzyką nagrywaną współcześnie - klubową, alternatywną, filmową - oraz klasyką rocka i popu z połowy i końca XX wieku. Prezenterzy prowadzą trzy listy przebojów – „Złotą Dziesiątkę”, „Gorącą Dwudziestkę” i „Alternatywy 7”.

Mocną stroną Radia eMka niewątpliwie są audycje autorskie. Wokół wieliszewskiego projektu skupiła się grupa kilkunastu wolontariuszy - osób aktywnych, które chcą pracować na rzecz Gminy i rozwijać swoje talenty. Dzięki ich audycjom słuchacze poznają ciekawych ludzi mogących pochwalić się interesującym hobby, osiągnięciami lub nieprzeciętnymi zdolnościami.
Radio eMka dba również o rzetelne programy informacyjne, dzięki którym słuchacze dowiadują się o planowanych wydarzeniach w Gminie Wieliszew i powiecie legionowskim. Redakcja przeprowadza również relacje „na żywo” z imprez kulturalnych i samorządowych.