25 lipca 2012
Rozsmakuj się w ziemniaku

25 sierpnia, w Domu Ogrodnika w Michałowie-Reginowie, mieszkańcy oraz stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszego powiatu będą mogli wziąć udział w konkursie na „Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka”.

Foto

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią gotować, mają oryginalne pomysły i tych chcą wziąć udział we wspólnej zabawie w przyrządzanie ziemniaków. Zapraszamy nie tylko gotujących, ponieważ konkurs odbędzie się w trakcie Festynu rodzinnego „Pożegnanie Lata” w Michałowie Reginowie”, który Starosta Legionowski objął swoim patronatem. Organizatorem jest Kółko Rolnicze i Koło Gospodyń Wiejskich w Michałowie – Reginowie oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Konkurs ma na celu wydobycie niepowtarzalności smaków kartofli, pozwoli na wymianę doświadczeń, przepisów i receptur na wszelakie potrawy. Chcemy, aby to warzywo zjednoczyło lokalną społeczność i zaktywizowało kreatywnych miłośników tradycyjnej kuchni do jej promocji, jako elementu rozwoju naszego powiatu.

Każdy z uczestników konkursu przynosi do oceny wcześniej przygotowane dania, których niezbędnym składnikiem jest ziemniak. Może wykazać się w kilku kategoriach, tj. dania główne, zupy, przystawki inne potrawy. Zachętą będzie możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród, w tym sprzętu kuchennego. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi jeszcze tego samego dnia.

Zgłoszenia zawierające wypełniony formularz będą przyjmowane do 17 sierpnia 2012, pod adresem MODR Skrzeszew ul. Nowodworska 57, tel. 22 782 31 80 lub do Pani Danuty Bojanowskiej - Przewodniczącej KGW Michałów-Reginów, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 22 774 29 84.

Watro, abyście skorzystać z bogatego, wieloletniego dziedzictwa kulturowego i wszelkimi możliwymi sposobami podtrzymywać je dla przyszłych pokoleń.

Karta zgłoszeniowa

Ragulamin