11 marca 2009
Siatkówka gimnazjów

W hali sportowej w Wieliszewie odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Legionowskiego w Piłce Siatkowej.

W środę, 4 marca, w hali sportowej w Wieliszewie odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Legionowskiego w Piłce Siatkowej.

Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn, które w wyniku losowania sędziowie podzielili na 2 grupy:
A – Jabłonna, Legionowo nr 2, Wieliszew
B – Legionowo nr 4, Stanisławów Pierwszy, Serock

W pierwszych meczach Gimnazjum w Wieliszewie pewnie wygrało z Gimnazjum nr 2 w Legionowie 2:0, natomiast Stanisławów Pierwszy dosłownie zdemolował Serock wygrywając 2:0 w setach (do 7 i do 12 punktów). W kolejnych spotkaniach Jabłonna po emocjonującej walce pokonała Legionowo Nr 2, natomiast Stanisławów Pierwszy uporał się z Legionowem Nr 4 zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie B. Ostatni mecz grupy A wyłonił jej zwycięzcę. Zostało nim Gimnazjum w Wieliszewie pokonując po wyrównanym pojedynku 2:1 Gimnazjum w Jabłonnie.

W meczu o 5. miejsce spotkały się dwie legionowskie szkoły. Lepsza okazała się „czwórka” wygrywając 2:1 „dwójką”. Pojedynek o 3. miejsce długo nie przynosił rozwiązania. Dopiero trzeci set dał Gimnazjum w Serocku minimalne zwycięstwo 15:13 nad Gimnazjum w Jabłonnie.
Mecz finałowy, zgodnie z kilkuletnią tradycją, rozegrał się między drużynami z Wieliszewa i Stanisławowa Pierwszego, który tym razem udowodnił swoją wyższość wygrywając 2:0 w setach (do 19 i do 20 punktów).