10 marca 2009
Powiat wspiera niepełnosprawnych

Powiat Legionowski uczestniczy w tegorocznej Kampanii Parkingowej Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu? Jej celem jest uświadomienie skutków zajmowania tzw. „kopert” – miejsc parkingowych zarezerwowanych dla niepełnosprawnych kierowców.

Pomimo, iż obowiązują przepisy zakazujące parkowania na oznakowanych miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych – tzw. „kopertach” - nie są one przestrzegane. Kierowcy bardzo często nie respektują potrzeb osób niepełnosprawnych i nie liczą się z konsekwencjami utrudnień w ruchu. Niepełnosprawni, wobec takiego zachowania kierowców, pozbawieni są możliwości swobodnego funkcjonowania oraz poruszania się w miejscach publicznych. Organizator akcji, którym jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji chce to zmienić dlatego do udziału w akcji zaprasza coraz większą liczbę podmiotów.

W tym roku w Kampanię włączył się Powiat Legionowski. Niebawem w w sklepach oraz urzędach gmin pojawią się plakaty i ulotki informacyjne dotyczące tej inicjatywy.

W całej Polsce działania związane z Kampanią Parkingową są wspierane przez dystrybucję materiałów informacyjnych (530 000 ulotek, 20 000 gadżetów) oraz akcję plakatową w miejscach użyteczności publicznej.

Patronat nad akcją objęła Gazeta Miejscowa, Gazeta Powiatowa oraz Kurier. Tygodnik Regionalny.