20 czerwca 2005
Przejrzysty Powiat

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi odbyło się dziś w Starostwie. Zebranie było częścią realizowanych przez Powiat Legionowski zadań z programu "Przejrzysta Polska".

W auli Starostwa zebrali się przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji z terenu Powiatu. Głónwym celem spotkania było powołanie rady konsultacyjnej złożonej z przedstawicieli stowarzyszeń i Powiatu, której zadaniem będzie opracowanie programu współpracy Powiatu z organizacjami pozarządowymi. Po długiej dyskusji ustalono, że ze strony pozarządowej "ciało konsultacyjne" składać się będzie z przedstawicieli stowarzyszeń obecnych na dzisiejszym spotkaniu. Ze strony Powiatu, oprócz Starosty Doroty Sowińskiej-Kobelak, w jego skład wejdą przedstawiciele trzech Wydziałów. Następne spotkanie, na którym opracowany zostanie wspomniany program współpracy, odbędzie się 4 lipca.