19 lutego 2009
Przeznaczenie w Nieporęcie

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu telewizji Polsat. W środowe popołudnie (18.02.) na cmentarzu w Nieporęcie kręcono odcinek pod tytułem „Jestem od żywych”.

To już kolejny serial, który ma być kręcony na terenie naszego powiatu. Piękne plenery i mnogość ciekawych miejsc przyciąga do nas filmowców jak magnes.

Serial, który ma nosić tytuł „Przeznaczenie”, będzie należał do gatunku sensacyjnych. Odtwórcami głównych ról są Magdalena Nieć, Kinga Kabor i Artur Łodyga. Scenariusz, do reżyserowanego przez Mariusza Paleja filmu, napisał Łukasz Walczak, a zdjęcia wykonuje Wojtek Sulerzycki.

Producenci filmu korzystają w Nieporęcie nie tylko z plenerów. Do współpracy przy zabezpieczeniu przeciwpożarowym planu filmowego zaprosili bowiem strażaków ochotników z Nieporętu. Dzięki ich obecności udało się nie puścić nieporęckiego cmentarza z dymem.

Żywa pochodnia na planie serialu "Przeznaczenie"

Nie udało nam się niestety ustalić, kiedy będzie można obejrzeć serial w telewizji.