18 lutego 2009
Bal Charytatywny Stowarzyszenia "Bonawentura"

Przyjaciele Szkoły Podstawowej w Wieliszewie po raz drugi zorganizowali bal karnawałowy w gościnnych progach wieliszewskiej „Malwy”.

W tym roku na zabawę, z której dochód przeznaczony jest na wspieranie działalności Szkoły zdecydowało się ponad 60 par. Imprezę swą obecnością zaszczycili Wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki oraz Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec. Iście szampańska zabawa trwała do białego rana i była na tyle świetna, że gdy blady świt pukał do okien sali, większość uczestników wcale nie zamierzała opuszczać zabawy. Zapewne zasługa to zespołu „Setius”, który bawił wszystkich w rytm przebojów – polskich, zagranicznych, starych, nowych. Zabawę prowadził dziennikarz Polskiego Radia Jacek Cholewiński.

Ale nie tylko dobra zabawa przyświecała uczestnikom imprezy. Wszyscy wiedzieli, że bawią się dla dobra miejscowej szkoły. Po raz kolejny uczestnicy balu pokazali swe gorące serca i szczodre portfele. Aby wesprzeć działalność placówki, można było wziąć udział w aukcjach, kupić losy (każdy wygrywał!). Licytacje przedmiotów („Trylogia” Sienkiewicza, makieta Pałacu Kultury i Nauki, koszulki sportowe z autografami zawodników, w tym reprezentantów Polski i wiele, wiele innych) wywoływały chwilami szybsze bicie serc. Dla wielu chętnych zabrakło fantów, mimo że ceny niektórych licytowanych przedmiotów osiągały niebotyczne sumy. Skarbonka Stowarzyszenia szybko się zapełniła. Dość powiedzieć, że z samych licytacji organizatorzy zebrali ponad 6 tysięcy złotych. Całkowity zysk, który zasili konto Stowarzyszenia, a tym samym wesprze działalność Szkoły, wynosi ponad 11 tys. zł. W tym miejscu, gorące podziękowania należą się zarówno tym, którzy nie szczędzili swoich pieniędzy, jak i tym którzy podarowali przedmioty na aukcję i loterię.