2 czerwca 2005
Olimpiada Zdrowego Stylu Życia

Jak co roku Zarząd Rejnowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował Olimpiadę, której celem jest promocja zdrowego trybu życia wśród młodzieży.

Olimpiada została zorganizowana 2 czerwca br. o godz. 09.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie przy ul. Królowej Jadwigi 11. Wzięło w niej udział ponad 20 uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie Powiatu Legionowskiego. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań.
Głównym celem, który przyświecał organizatorom jest upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych wśród młodzieży, kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz inicjowanie działań promujących zdrowy styl życia w środowisku szkolnym. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci albumów książkowych. Uroczyste wręczenie odbędzie się w terminie późniejszym z udziałem władz miasta i powiatu.
Warto nadmienić, że zeszłoroczny finalista Olimpiady Rejonowej - Patryk Rosołowski, uczeń gimnazjum w Serocku zdobył I miejsce w etapie okręgowym wymienionej Olimpiady. Ze swej strony gorąco popieramy inicjatywę i zachęcamy młodzież do startów w podobnych Konkursach.