11 lutego 2009
Bal charytatywny zakończony sukcesem

Pełnym sukcesem zakończył się sobotni bal charytatywny „Dar Serca” zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Chotomowa na rzecz Domu Dziecka w Chotomowie.

Sobotni bal poprzedziła msza św. w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP koncelebrowana przez księdza Proboszcza Leszka Kołonieckiego, Prałata Kazimierza Wójcika i księdza Tomasza Jarzębskiego.

Zaraz po mszy Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chotomowa Jerzy Wądołkowski uroczyście otworzył aukcję charytatywną w restauracji „Samba”. W pierwszych słowach powitał honorowych gości i patronów imprezy: posła Zenona Durkę, Starostę Jana Grabca, Wójta Olgę Muniak i ks. Prałata Leszka Kołonieckiego. W dalszej części Elżbieta Frydrychowicz przybliżyła zgromadzonym gościom historię Domu Dziecka, który założony został w 1924 r.

Następnie Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Chotomowa Katarzyna Dąbrowska podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania balu i rozpoczęła się aukcja, którą poprowadził Andrzej Krzywy. Dzięki hojności licytujących zebrano w sumie 25 000 zł.! Dużym powodzeniem cieszyły się również cegiełki przygotowane przez dzieci z Domu Dziecka.

Podczas aukcji i balu wystąpiły dzieci z filii GCKiS w Chotomowie, zespół Anny i Darka Kosowskich oraz Kilian z Nowego Dworu Mazowieckiego.