11 lutego 2009
Zegrze w Zurichu

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna była współorganizatorem polskiej ekspozycji na międzynarodowych targach turystycznych SAMPO 2009, które odbyły się kilka dni temu w Zurychu.

W składzie polskiej delegacji byli: Przewodniczący Komisji Rewizyjnej MROT , prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Płn. Mazowsza – Wojciech Brzeziński, Wiceprezes MROT, prezes Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej – Andrzej Bis oraz Zbigniew Szumera, członek Zarządu MROT, prezes Stowarzyszenia „Zalew Zegrzyński”.

Gospodarzem polskiego stoiska był POIT z Wiednia, który zapewnił zarówno warunki techniczne i logistyczne, jak i materiały informacyjne w języku niemieckim wydane przez Polską Organizację Turystyki.

Mimo wszechstronnej, spójnej estetycznie (korzystnie jednorodnej graficznie) i bogatej merytorycznie oferty wydawniczej POT, Mazowsze godnie zaprezentowało największe turystyczne atrakcje naszego województwa. Ton ekspozycji nadawało stoisko MROT z wyeksponowanym napisem MAZOWSZE oraz Telewizor plazmowy na którym emitowane były filmy promujące zarówno m.in. region Jeziora Zegrzyńskiego, Warszawę oraz miasto Łódź.