14 lipca 2005
Nowe ścieżki rowerowe na terenie Powiatu

W gminach Serock oraz Wieliszew utworzono i otwarto dwie ciekawe ścieżki dydaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Powstała w gminie Serock ścieżka krajoznawczo-turystyczna biegnie od Serocka do Jadwisina. Wędrując nią można zwiedzić między innymi miasto Serock i znajdujący się w nim zabytkowy kościół z XVI wieku. Nie od rzeczy będzie zobaczyć również rezerwat w Jadwisinie, położony również w tej miejscowości eklektyczny pałac Radzwiłłów oraz rezerwat Wąwóz Szaniawskiego. W gminie Wieliszew obrano, dosłownie i w przenośni, nieco inną drogę. Dla dydaktycznych zapaleńców być może nawet szokującą. Tamtejsza ścieżka ekologiczna znajduje się bowiem na terenie wysypiska odpadów komunalnych w Jaskółowie. Podczas spaceru można zapoznać się ze sposobem składowania i zagospodarowania odpadów komunalnych na najnowocześniejszym obecnie w regionie wysypisku odpadów stałych. A ponieważ nie od dziś wiadomo, że taka, niewymuszona i spontaniczna forma edukacji przynosi niespodziewanie dobre efekty, jest szansa na istotny wzrost proekologicznej świadomości wśród odwiedzających jaskółowską ścieżkę młodzieży.