21 października 2005
Lotnisko w Modlinie

Mimo pewnych trudności budowa lotniska w Modlinie posuwa się naprzód. To szansa dla całego regionu na przyspieszony rozwój gospodarczy.

29 września, na modlińskim lotnisku, Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Radni Rady Miejskiej i zainteresowani uczestnicy XXXIX sesji Rady Miejskiej spotkali się z Prezesem Portu Lotniczego Modlin, Markiem Sidorem.
Z uwagą wysłuchali przedstawionej przez Prezesa wizji rozwoju inwestycji. Aktualnie trwa organizowanie siedziby i biura spółki, załatwiane są sprawy związane z pozyskaniem środków kredytowych na inwestycję oraz wszelkiego typu pozwoleń.
Trwają również rozmowy z GDDKiA w sprawie wykonania remontu dojazdu do lotniska oraz z PKP, w kwestii modernizacji bocznicy kolejowej. Prezes Sidor poinformował, że pierwsze poważne prace modernizacyjne będą miały miejsce jeszcze w tym roku. Będzie to możliwe dzięki zmianie decyzji Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, który zgodził się, aby PPL wybrał wykonawcę remontu pasa startowego w trybie negocjacji bez ogłoszenia, co znacznie przyśpieszy wybór wykonawcy.
Prezes oświadczył również, że posiada długą listę potencjalnych inwestorów, którzy zainteresowani są inwestowaniem w obsługę pasażerów i szeroko rozumianej obsługi lotniska. Z wiadomych względów spółka na razie jej nie ujawnia. Potwierdzają się również doniesienia prasowe, że połowa przyszłego roku to realny termin otwarcia lotniska.

Źródło: http://www.nowydwormaz.home.pl