20 października 2005
Hala coraz bliżej

Budowa Hali Sportowej przy Technikum Rolniczym w Serocku wreszcie ruszyła, w sierpniu br. wykonano wykopy pod fundamenty, a już miesiąc później je wylano.

Jak wynika z projektu będzie to obiekt nowoczesny, przestronny i funkcjonalny. Jego objętość będzie wynosić 11 926 metrów sześciennych, powierzchnia ogólna 1872 m2, a użytkowa 1689 m3. Główny budynek o wysokości kilkunastu metrów pomieści centralną halę sportową o powierzchni 687 m2 i wysokości 12,22 m oraz dwie hale rezerwowe o powierzchni po 48 m2 każda. Główna hala będzie otoczona trybunami oraz galeriami dla widzów. Będą oni mogli oglądać rozgrywki sportowe oraz treningi na boiskach o wymiarach olimpijskich. Hala będzie przystosowana do rozgrywek w piłkę siatkową, koszykówkę, piłkę ręczną, tenisa oraz halową piłkę nożną.
Rozgrywki i treningi będzie można prowadzić na kilku boiskach jednocześnie. W podziemiach budynków oraz w budynkach pomocniczych znajdą się magazyny, przebieralnie, szatnie, toalety, natryski, łazienki oraz bufet. Na zewnątrz hali powstaną boiska do gry w sezonie letnim. Budowę tego przestronnego obiektu sfinansuje Starostwo Powiatowe w Legionowie. Z hali korzystać mają również uczniowie szkół gminnych dlatego też Miasto i Gmina Serock współuczestniczą w finansowaniu inwestycji. Na razie na jej realizację gmina przeznaczyła 500 tysięcy złotych.

Źródło: GM