8 grudnia 2008
Walczył i wywalczył!

Niedawno pisaliśmy, że powiat walczy o "schetynówkę", czyli dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dziś mamy dobrą wiadomość: wywalczył!

Wniosek złożony przez powiat legionowski pozytywnie przeszedł weryfikację formalną i merytoryczną. W związku z tym, decyzją Wojewody Mazowieckiego, inwestycja pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej nr 1813W w gminie Nieporęt" otrzymała 1.150.000,- złotych dofinansowania.

Pod tajemniczo brzmiącą numeracją kryje się droga łącząca Wólkę Radzymińską w powiecie legionowskim i Słupno w powiecie wołomińskim. Przebudowa i jej dofinansowanie dotyczy odcinka drogi o długości 1275 metrów w granicach administracyjnych naszego powiatu. Realizacja inwestycji jest planowana na przyszły rok. Wykonwca powinien zostać wyłoniony już wiosną.

W województwie mazowieckim dofinansowanie w ramach tego programu otrzymało 21 wniosków złożonych przez powiaty (na 63 złożone) i 41 wiosków z gmin (na 203 złożone). W naszym powiecie dofinansowanie ze "schetynówki" otrzymały jeszcze gmina Wieliszew i miast Legionowo.