5 grudnia 2008
„Kochać człowieka, by zdążyć do Boga”

Organizatorem Konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie wraz z Filią Biblioteki Gminnej w Chotomowie.

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. Ks. Jana Twardowskiego
„Kochać człowieka, by zdążyć do Boga”

Konkursowi patronuje Wójt Gminy Jabłonna

1. Cele i założenia programowe konkursu:
- popularyzacja twórczości literackiej,
- rozwijanie wyobraźni twórczej, zdolności i zainteresowań literackich,
- rozbudzenie zainteresowań twórczością poetycką wśród dzieci i młodzieży,
- wyłowienie talentów literackich,
- motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami,
- spotkanie i integracja środowisk twórczych oraz stworzenie wydarzenia
literackiego,
- promocja uzdolnionych twórców poprzez druk nagrodzonych utworów
w lokalnej prasie.

2. Adresaci konkursu:
- konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim brać udział wszyscy
zainteresowani bez ograniczeń (wiekowych, terytorialnych itp.),
- konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe – dzieci, młodzież
i dorośli.

3. Zasady uczestnictwa:
- warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie na adres organizatora wierszy ( mile widziane o tematyce zbliżonej do nazwy konkursu „Kochać człowieka by zdążyć do Boga” ), dotąd nie publikowanych i nie nagradzanych w innych konkursach a także nie publikowanych w sieci Internet,
- jeden autor może nadesłać maksymalnie 5 utworów,
- utwór w 4 egzemplarzach, należy opatrzyć godłem (pseudonimem), do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną takim samym godłem, zawierającą kartkę z danymi personalnymi autora ( imię, nazwisko, wiek, adres, numer telefonu, adres poczty email ).

4. Termin składania prac:
- prace należy składać od 15 listopada 2008 r. do 15 kwietnia 2009 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej, bądź przesłać na adres:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego
05-110 Jabłonna, ul. Modlińska 102 ( z dopiskiem „Konkurs Poetycki” )

5. Prace zostaną ocenione przez Jury powołane przez Organizatora. Organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs i zastrzega sobie prawo do wykorzystania utworów konkursowych we własnych celach, m.in. w celu publikacji.

6. Zgłoszenie utworu/utworów do Konkursu jest równoznaczne
z oświadczeniem, że jest to utwór własny, nie publikowany i nie nagradzany
w innych konkursach, a także z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy w celach promocyjnych niniejszego konkursu.

7. Koszty przygotowania i dostarczenia prac oraz dojazdu na finał konkursu
pokrywają uczestnicy.

8. Laureaci Konkursu otrzymują nagrody rzeczowe (dzieci i młodzież) oraz finansowe (dorośli), ufundowane przez Organizatora i ewentualnych sponsorów
( nagroda specjalna ufundowana przez posła na Sejm pana Zenona Durkę).

9. O wynikach Konkursu i terminie wręczenia nagród Organizator poinformuje laureatów telefonicznie lub pisemnie. Protokół z posiedzenia Jury zostanie ogłoszony na stronie internetowej Urzędu Gminy Jabłonna.

10. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu: 0-22/ 782-48-91 lub pod adresem email: bibliotekajablonna@neostrada.pl