5 grudnia 2008
Wieliszew pomaga niepełnosprawnym

Karty świąteczne wysyłane w tym roku zaprzyjaźnionym osobom i instytucjom przez Urząd Gminy Wieliszew zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne pracujące w Warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Mińsku Mazowieckim.

Tym samym podopieczni placówki zdobyli dodatkowe fundusze, które pozwolą rozwijać jej działalność.
„Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który otwiera nas na dobro. Przeżywamy go głównie z najbliższymi, ale nie należy zapominać również o innych, szczególnie potrzebujących. W tym roku postanowiłem, że Gmina Wieliszew, wysyłając życzenia przyjaciołom, podzieli się dobrem również z osobami może bardziej anonimowymi, ale nie mniej zasługującymi na uwagę” – mówi o inicjatywie swojego urzędu Wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki.

Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Mińsku Mazowieckim działają od 1999 roku. Obejmują opieką grupę 30 osób niepełnosprawnych. Organizują dla nich zajęcia w sześciu pracowniach: gastronomicznej, przyrodniczo-ogrodniczej, muzykoterapii i dramy, plastycznej, tkackiej, technicznej. Nabyte w Warsztatach Terapii Zajęciowej umiejętności pozwalają osobom niepełnosprawnym nabyć nowych umiejętności, co zwiększa ich szanse na rynku pracy.
Gmina Wieliszew stale współpracuje z wieliszewską Stacją Opieki Caritas, która obejmuje opieką setki osób potrzebujących stałej opieki medycznej.