6 października 2005
Pierwszy krok do zatrudnienia
W piątek (30 września) zakończyła się realizacja jednego z elementów wdrażanego właśnie przez Powiatową Izbę Gospodarczą projektu pod nazwą „Ku integracji społecznej”.

Dzięki współfinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 22 bezrobotnych z terenu powiatu ukończyło dwutygodniowy kurs obsługi komputera. Dodatkową atrakcją szkolenia była nauka podstaw języka angielskiego. Kursanci zapoznawali się głównie z polskimi i angielskimi wersjami programów biurowych, których obsługa może im się później przydać w staraniach o pracę. W ramach projektu „Ku integracji społecznej” odbędzie się jeszcze kurs komputerowy dla młodych matek, warsztaty pozyskiwania środków unijnych na prowadzenie działalności gospodarczej oraz spotkania przedsiębiorców z absolwentami i młodzieżą szkolną. Chętni do udziału w szkoleniach mogą zgłaszać się bezpośrednio do PIG-u lub Gminnych Centrów Informacji w Wieliszewie i Jabłonnie oraz Legionowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wszystkie przewidziane w projekcie działania są bezpłatne.