30 września 2005
15 lecie Centrum Szkolenia Policji

Mnóstwo atrakcji oraz doskonała zabawa czekały na gości Obchodów 15 lecia powstania Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Koncert grupy VOX, recital Zbigniewa Wodeckiego, pokazy działań pododdziału antyterrorystycznego z użyciem 2 śmigłowców, pokazy technik jazdy samochodem i motocyklem oraz wyróżniony szczególnymi brawami występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej to tylko mała namiastka tego, co można było zobaczyć podczas sobotniego Festynu.

Oficjalne obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele św. Józefa Oblubieńca. Najlepsi policjanci otrzymali z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji odznaczenia. Rozstrzygnięty został także konkurs na policjanta ruchu drogowego 2005. Dla gości imprezy przygotowano bezpłatny poczęstunek (pyszna grochówka, kiełbasa z grilla i chleb ze smalcem).

Chętni zwiedzali stoiska przygotowane przez policjantów ze specjalistycznych jednostek CSP oraz firm i instytucji zlokalizowanych na terenie samorządu powiatowego.
Swoje stoisko promocyjne obok Gminy Legionowo zaprezentowało również Starostwo Powiatowe. Materiały reklamowe w postaci folderów promocyjnych, długopisów i ulotek informacyjnych rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki.