10 listopada 2005
Zalew zaadoptowany
Uczniowie klasy Ia legionowskiego Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 "wzięli w adopcję" Zalew Zegrzyński.

Klasa Pani Małgorzaty Luzak przystąpiła do programu "Zaadoptuj rzekę", w ramach projektu klubu Gaja "Jak uratować rzekę". Cel programu-poszerzenie wiedzy o lokalnym środowisku naturalnym. Honorowy patronat nad programem sprawuje Minister Środowiska.
Wybór Ia padł na Zalew Zegrzyński. W ramach pogramu uczniowie zobowiązali się:

- Zapoznać się z historią Zalewu
- Zdobyć informacje dotyczące geografii tego zbiornika wodnego, jego fauny i flory
- Zapoznać się ze statutem Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego i spotkać z przedstawicielem Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego
- Przeprowadzić akcję oczyszczania brzegów Zalewu Zegrzyńskiego
- Zorganizować sesję fotograficzną ,,Najpiękniejsze zakątki Zalewu Zegrzyńskiego"
- Zorganizować wystawę fotografii i materiałów o Zalewie
- Przeprowadzić akcję promocyjną w mediach

Część zadań już za młodymi mieszkańcami Powiatu. Uczniowie zapoznali się z historią i geografią Zalewu oraz statutem Związku gmin Zalewu Zegrzyńskiego. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem Związku, Mirosławem Pachulskim.
W najbliższym czasie zorganizowana zostanie wystawa fotograficzna. Młodym ludziom życzymy powodzenia i niesłabnącego zapału w działaniach na rzecz perełki naszego Powiatu.