4 listopada 2005
Cmentarz jeńców wyremontowany
Zakończyły sie trwające prawie dwa tygodnie prace remontowe na cmentarzu jeńców radzieckich w Białobrzegach.

W Białobrzegach spoczywa ok. 10 000 żołnierzy Armii Czerwonej. Są to osoby narodowości: rosyjskiej, ukraińskiej, białoruskiej, mongolskiej i innych, które zostały zamordowane lub zmarły w obozach jenieckich. Symboliczne mogiły wskazują, że pochówki prowadzone były w latach 1941 - 1944.
Remont objął fragment ogrodzenia, chodnik oraz postument z tablicą informującą, czyje prochy znajdują się na cmentarzu. Dodatkowo odnowiono ozdobne donice na kwiaty i balustradę oddzielającą część publiczną cmentarza od mogił. Prace na zlecenie Gminy wykonywała firma Piokom z Warszawy. Ich łączny koszt zamknął się sumą 10 tys. zł.
Prace na białobrzeskim cmentarzu to efekt porozumienia Nieporętu z wojewodą Mazowieckim, które obejmuje utrzymanie grobów i cmentarzy wojennych znajdujących się na terenie gminy.