7 listopada 2005
Spotkanie z historią
W piątek (04.11) zorganizowano eliminacje powiatowe konkursu historycznego o Legionach Józefa Piłsudskiego.

Konkurs "Legiony a niepodległość Polski w latach 1914-1918. Rola Józefa Piłsudskiego" organizowany jest już od kilku lat na terenie Powiatu Legionowskiego. Jego inicjatorem był Pan Henryk Matuszewski. Koordynatorem eliminacji powiatowych jest od samego początku Pani Anna Gogolewska - nauczycielka historii z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie.
W bieżącym roku do Konkursu przystąpiło dziewięciu najlepszych uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Zwycięzcami tegorocznej edycji okazali się:

I miejsce - Jan Paszkiewicz - Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie
II miejsce - Marcin Murawski - Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie
III miejsce - Monika Więch - Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie;

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dnia 8 listopada br o godzinie 13.00 . w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. Nagrody dla laureatów oraz upominki dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe.